z Charity Vsetín

POSTNÍ ALMUŽNA 2021
20. dubna 2021 z Charity Vsetín

POSTNÍ ALMUŽNA 2021

Odříci si něco, co nutně nepotřebuji k životu a ušetřené prostředky věnovat na pomoc potřebným. To je smyslem Postní almužny, která je viditelným vyjádřením pečující lásky církve – milosrdenství, projeveného skutkem.

Nová polohovací lůžka a invalidní vozíky k zapůjčení
12. dubna 2021 z Charity Vsetín

Nová polohovací lůžka a invalidní vozíky k zapůjčení

Dobrých a radostných zpráv není nikdy dost! A my radost máme! Podařilo se nám totiž v rámci projektu „Senior“ získat finanční podporu od Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

PŘÍPRAVY NA JARO
23. března 2021 Mimoškolní příprava SIDERA

PŘÍPRAVY NA JARO

Zima nám pomalu končí a tak jsme s blížícím se jarem naplánovali v Mimoškolní přípravě Sidera jarní úklid, a to jak uvnitř, v prostorách učeben, tak i na „našem“ malém venkovním prostranství před vchodem do budovy.

Jsou tu nové Dobré zprávy, podívejte se!
18. února 2021 z Charity Vsetín

Jsou tu nové Dobré zprávy, podívejte se!

Víte, kolik peněz ukrývaly pokladničky Tříkrálové sbírky na území Charity Vsetín? A jakými způsoby se lze do sbírky dál zapojit? Víte, jak funguje naše mimoškolní příprava Sidera? Jejich výsledků si můžete všimnout i při procházce Vsetínem. A co všechno obnášel boj s covidem v loňském roce? Tipněte si, kolik respirátorů, jednorázových rukavic nebo mililitrů dezinfekce spotřeboval jeden pracovník Charity Vsetín? Podívejte se na první Dobré zprávy roku 2021 a dozvíte se odpovědi na všechny otázky.

Sovy pro Sideru
15. února 2021 Stacionář Magnolia

Sovy pro Sideru

V duchu hesla – kdo je připraven, není překvapen, se uživatelé stacionáře Magnolia s nadšením pustili do spolupráce s charitní pedagogickou službou Mimoškolní příprava Sidera.

Camino – cesta podpory zaměstnávání lidí s duševním onemocněním
4. února 2021 CAMINO sociální rehabilitace

Camino – cesta podpory zaměstnávání lidí s duševním onemocněním

Camino-psychosociální rehabilitace, služba Charity Vsetín, se v rámci nabídky svých služeb zabývá již od roku 2008 mimo jiné i podporou zaměstnávání svých klientů. 

MP SIDERA VYVĚSILA V PARKU KRMÍTKA
28. ledna 2021 Mimoškolní příprava SIDERA

MP SIDERA VYVĚSILA V PARKU KRMÍTKA

Se začátkem nového roku jsme zapojili děti, podporované MP Sidera, do projektu Ptáci v zimě. V přilehlém parku jsme vyvěsili celkem dvacet dva ptačích krmítek, do kterých děti mohou nosit krmivo pro městské ptactvo. Sýkorka modřinka, stehlík obecný nebo kos černý, jsou stálými obyvateli těchto ptačích příbytků. 

Tříkrálová sbírka letos jinak
22. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka letos jinak

Tři králové sice letos u našich dveří nezazvonili, přesto se našlo mnoho štědrých dárců, kteří tradiční Tříkrálovou sbírku v uplynulých 14 dnech podpořili.

Vánoční balíček na Ukrajinu
10. ledna 2021 z Charity Vsetín

Vánoční balíček na Ukrajinu

Akci „Vánoční balíček“ vyhlásila Arcidiecézní charita Olomouc letos už podvanácté. Dárky, které v České republice pečlivě připravují jednotlivci, rodiny ale i celé třídy, jsou prostřednictvím pracovníků Charity předány dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin na Ukrajině. „Pro děti a jejich rodiny představuje každý balíček výraznou materiální pomoc, díky nim tak ušetří peníze za náklady, které by jinak věnovali na jídlo nebo na poplatky za energie či nájem. Pro ty děti, které nežijí se svými rodiči, je balíček symbolickým gestem, že v jiné části světa existuje někdo, kdo na ně myslí,“ říká koordinátorka projektu Khrystyna Novodvorska a dodává, že vánoční balíček tentokrát poputuje 363 dětem v Bortnykách, Lopatynu, Kolomyji a Ternopilu.

Tříkrálová koleda ONLINE…
7. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda ONLINE…

Je těžké přijmout fakt, že letošní požehnání tradiční Tříkrálové sbírky nepředají králové osobně. Nepotkají se koledníci s dárci, nebudou k vidění rozzářené oči, úsměvy, radost. Je těžké smířit se s tím, že tentokrát největší dobrovolnická aktivita v zemi probíhá jinak, než je obvyklé.