Aktuality

Přinášíme nejčerstvější informace z regionu, z celé republiky i ze světa.

Jarní Dobré zprávy z Charity Vsetín
22. dubna 2023 Dobré zprávy

Jarní Dobré zprávy z Charity Vsetín

První jarní dny sebou přináší nejen teplé sluneční paprsky, ale také další Dobré zprávy z naší Charity. Pokud jste ještě neslyšeli o tom, co všechno se u nás od začátku roku událo, jaké nové služby poskytujeme nebo byste rádi věděli, jak vlastně funguje rozdělování finančních darů z našich sbírek, tak neváhejte….Dobré zprávy jsou tu opět pro Vás!

Postní almužna 2023  a její využití
17. května 2023 z Charity Vsetín

Postní almužna 2023 a její využití

Smyslem Postní almužny je nebýt lhostejný k potřebám druhých lidí. I nepatrnými dobrými skutky můžeme rozzářit život svých bližních a svět kolem nás. Naše upřímné poděkování patří všem, kteří si v postní době byli ochotni něco odříct a ušetřené peníze darovali na pomoc potřebným. O štědrosti a dobrosrdečnosti lidí v našem regionu svědčí i výsledek letošní Postní almužny, který činil za vsetínskou Charitu 114 635,- Kč.

Děti cizinců s dlouhodobým pobytem jsou konečně o krok blíž ke spravedlivé zdravotní péči
15. května 2023 Charita Česká republika

Děti cizinců s dlouhodobým pobytem jsou konečně o krok blíž ke spravedlivé zdravotní péči

Poslanecká sněmovna PČR v polovině dubna schválila novelu zákona o azylu, která zahrnuje děti cizinců ze třetích zemí, kteří mají v České republice dlouhodobý pobyt, do systému veřejného zdravotního pojištění. Dlouho očekávanou změnu se podařilo prosadit mimo jiné díky neúnavnému úsilí Charity Česká republika a dalších organizací pracujících s cizinci.

Pomáháme všem maminkám bez rozdílu
13. května 2023 Charita Česká republika

Pomáháme všem maminkám bez rozdílu

14.5. si budeme připomínat mezinárodní svátek Den matek. V Československu se tento svátek začal slavit v roce 1923. Jeho propagátorkou u nás byla dcera prvního československého prezidenta Alice Masaryková. Jsme rádi, že tato krásná tradice i nadále přetrvává a my se k ní můžeme již poněkolikáté připojit.

Kolik dobra a tepla vytvořily ruce Věry Šormové?
9. května 2023 Charita Česká republika

Kolik dobra a tepla vytvořily ruce Věry Šormové?

Statečnosti a obětavosti se Věra Šormová, rozená Albrechtová, naučila doma, v rodině vojáka z povolání. Po roce 1945 pracovala v Londýně jako překladatelka. Tam se za nějaký čas vdala. Manžel se podílel jako československý zástupce na práci mezinárodní organizace pro poválečnou obnovu železniční dopravy v Evropě.