Oslavy výročí 30. let Charity Vsetín
13. června 2022 z Charity Vsetín

Oslavy výročí 30. let Charity Vsetín

V neděli 5. června uspořádala Charita Vsetín v Panské zahradě odpoledne plné zábavy, kterým oslavila své výročí 30. let činnosti a působení v našem regionu. A že to byla oslava opravdu vydařená! Panská zahrada se v odpoledních hodinách začala plnit nejen pracovníky a přáteli Charity Vsetín, ale také seniory a převážně rodinami s dětmi. Není divu, když na příchozí čekal opravdu bohatý program a nespočet dobrot.  Už při vstupu do parku děti dostaly na památku balónek nebo klíčenku, dospělí pak propisku s logem Charity, reflexní samolepku nebo si jen tak pro zajímavost mohli nechat změřit krevní tlak.

Slavnostní část odpoledne svým vystoupením zahájila Kamila Polonyová a Daniel Jakubík, a poté, jak už to u každé správné narozeninové oslavy bývá, přišel na řadu zástup gratulantů, pořádný dort a přípitek.

Ředitelka Charity, Jarmila Hyžáková, přijala za všechny pracovníky organizace blahopřání od starosty města Jiřího Růžičky a 1. místostostarostky  Simony Hlaváčové, od svých předchůdců - bývalých ředitelů Charity, Dušana Trličíka a Věry Dulavové nebo také od zakladatele charitního díla ve Vsetíně, otce Františka Sedláčka. To už se ale všechny děti těšily na vystoupení kouzelníka Pavla Křižana, který svým čarováním a balónkovou show upoutal i dospělé publikum. A tím zábava nekončila! V parku na všechny čekalo další překvapení.

Záchranná stanice Hošťálková zde prezentovala ukázky své práce s dravci, kdy si je ti odvážnější mohli nejen pohladit, ale také vzít na předloktí. O kousek dál už nekončící řada natěšených dětských tvářiček čekala u stolečku s oblíbeným malováním na obličej, kde dvě trpělivé malířky kreslily množství víl, zvířátek, spidermanů a jiných pohádkových hrdinů. Dlouhé čekání si malí i velcí krátili trefováním disků na koš, stavěním dřevěného maxi puzzle, házením na koš nebo neúnavným hopsáním v oblíbeném skákacím hradu, kdy všechny tyto atrakce byly pro děti připraveny Charitou Vsetín jako dárek zdarma. A nebyli bychom snad ani na Vsetíně, aby na takovou oslavu nebyly pozvány místní idoly malých i velkých, hokejisté VHK ROBE Vsetín, kteří se všem neúnavně podepisovali a ochotně rozdávali úsměvy do kamer a fotoaparátů. Samotný závěr charitních oslav byl věnován přátelům nejmilejším, pejskům. V příjemném stínu na trávě pod stromy ukázali nedočkavému publiku své nadání a talent psi různých ras ze Sportovní školy Lenky Nosálkové, kteří předvedli, jak umí zvládnout nejen klasické pokyny a povely, ale také sportovní dovednosti nebo taneční umění. Příjemnou a pohodovou náladu celého odpoledne podtrhla také spousta zdravých a chutných dobrot, dělaných s láskou a úctou k přírodě a tradicím. Pochoutky od Okoštuj catering, Sodofkárny gurmánského krámku nebo Férová kavárna Lísky byly tak tou nejlepší možnou tečkou tohoto krásného slunečného odpoledne.

„Za všechny pracovníky Charity Vsetín bych ráda poděkovala všem, kteří přišli v neděli mezi nás a oslavili s námi naše 30.narozeniny. Takováto bohatá účast je pro nás důkazem toho, že o nás lidé ví, mají nás rádi, potřebují naše služby, a samozřejmě také známkou toho, že děláme naši práci dobře. Naše velké poděkování patří také partnerům oslav, společnosti KOVAR a.s. Leskovec,  Nadačnímu fondu Svět oken a také Zásobování teplem Vsetín a.s., kteří nám přivezli a nainstalovali skákací hrad.“

Eva Šafaříková

Fundraiser/PR
Tel.: 731 847 440 E-mail: 0onh9Z-7~bxy.Z4WHoFo-7d4YanBZd54Ys