Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

Benefiční koncert Spirituál kvintetu

30.8.2019 od 18:00

ve Vsetíně

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

ZRNKO vítá jarní měsíce roku 2019

ZRNKO vítá jarní měsíce roku 2019

V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Zrnko jsme v jarním období navázali na atmosféru předchozích měsíců. Na jednotlivé měsíce byla připravena zajímavá preventivní témata, hrály se zábavné hry a probíhaly různé soutěže. Uživatelé se zapojili do sportovních, hudebních i výtvarných činností.

foto NZDM 2

Měsíc duben jsme věnovali tématu „Ochrana přírody“. Na toto téma proběhla preventivní beseda, při které se uživatelé 

dozvěděli, proč je důležité přírodu chránit a také jak oni sami mohou v této oblasti přispět. Vyrazili jsme na „prochajdu v přírodě“, kde jsme jednotlivé poznatky, které se uživatelé při besedě dozvěděli, propojovali s praktickými ukázkami. Věnovali jsme se také zdobení klubovny a v rámci „sladkého odpoledne“ jsme připravovali palačinky se šlehačkou. Uživatelé se aktivně zapojili do přípravy a taktéž konzumace chutných palačinek.

V květnu jsme se zaměřili na téma „Já a společnost“. Kladli jsme důraz na pravidla slušného chování, vysvětlovali jsme si jak se správně chovat a jednat v konkrétních situacích. Abychom procvičili nově nabyté znalosti z besedy, „vyrazili jsme do společnosti“. V tomto měsíci byla také vyhlášena soutěž v kreativní tvorbě, uživatelé měli možnost přinést kresbu či jakýkoli výrobek. A jelikož v květnu mají svátek maminky, vyráběli jsme pro ně pěkná přáníčka, kterými mohli obdarovat své blízké.foto NZDM 1

V měsíci červen jsme se věnovali tématu „Zdraví a bezpečnost“. Stejně jako v předchozím měsíci, tak i nyní byla připravena preventivní beseda, při které se uživatelé dozvěděli spoustu zajímavých a důležitých informací. Důraz byl kladen na ochranu zdraví a dodržovaní pravidel bezpečnosti při aktivitách, kterým se naši uživatelé věnují. Na programu byl připraven turnaj v pétanque, venkovní aktivity spojené s tématem měsíce, a také jsme se věnovali tvoření. Na následující měsíce připravujeme pestrý program – proběhne turnaj v šipkách, vydáme se osvěžit do aquaparku a také plánujeme v teplých letních dnech vodní balonkovou bitvu.

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko,

Bc. Beáta Čablíková, sociální pracovnice, Charita Vsetín

Související články