Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Vzhůru do nového roku 2019 se Zrnkem

Vzhůru do nového roku 2019 se Zrnkem

Nový rok v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Zrnko ve Vsetíně jsme zahájili mnoha zajímavými programy, hrami a aktivitami. V klubovně proběhly velké změny, stěhovali jsme se do větších prostorů a kladli jsme důraz na vybavení hudebny. Nadále byly připraveny zajímavé a poutavé volnočasové aktivity. Uživatelé se zapojili do sportovních, hudebních i výtvarných činností.

V lednu jsme se věnovali tématu „Člověk versus drogy“. Připravili jsme preventivní besedu, podrobně bylo uživatelům vysvětleno, jaký vliv mají drogy na lidský organismus, vývoj těla a jaké následky může užívání drog zanechat. Společně jsme tvořili koláž k tématu měsíce. Proběhl také turnaj v ping pongu, který si všichni užili. Měřili své síly a porovnávali dovednosti. Konec měsíce jsme si zpříjemnili „Pomazánkovým mejdanem“, připravovali jsme společně jednohubky, různé druhy pomazánek a následně je i ochutnávali.

foto článek 2foto článek 3foto článek 4

V měsíci únor jsme se zaměřili na téma „Sexualita“. Stejně jako měsíc předchozí, tak i nyní byla připravena preventivní beseda, při které se uživatelé dozvěděli mnoho zajímavých a důležitých informací. Na téma jsme zaměřili i promítání videa a luštili jsme tajenku. Jelikož mnoho dětí slaví Valentýna, tvořili jsme Valentýnky, které si poté mohli odnést a darovat svým blízkým. Také jsme připravili „Turnaj ve stolních hrách“. Uživatelé se zapojili do několika her a ten nejlepší z nich si odnesl pěknou cenu. V tomto měsíci došlo k velkým změnám. Stěhovali jsme naši klubovnu. Prostory jsou nyní větší a také máme příležitost k modernizaci a rozšíření vybavení hudební místnosti.

Březnový měsíc jsme zaměřili na téma „Život bez dluhů“. Při besedě jsme uživatelům vysvětlovali pojmy spojené s tímto tématem, kladli jsme důraz na porozumění financím a na správné zacházení s nimi v různých životních situacích. Proběhla hra, při které uživatelé trénovali jak hospodařit s penězi. S přicházejícím jarem jsme se věnovali také tvoření, vyráběli jsme jarní košíky a mnoho dalšího. Proběhl také filmový maraton, který si uživatelé velmi užili.Na následující měsíce připravujeme další zajímavá témata, poutavé hry a tvoření. A pokud nám to počasí dovolí, plánujeme také spoustu zajímavých aktivit i venku.

 

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko,
Bc. Beáta Čablíková, sociální pracovnice, Charita Vsetín