Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

Benefiční koncert Spirituál kvintetu

30.8.2019 od 18:00

ve Vsetíně

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Předvánoční čas v NZDM Zrnko

Předvánoční čas v NZDM Zrnko

Ke konci roku 2018 jsme se v Nízkoprahovém zařízení pro děti mládež Zrnko ani trochu nenudili. Uživatelé mohli využít pestrého programu a různých volnočasových aktivit či hudebních dílen nebo dílen kuchtění. Zúčastnili se také preventivních besed, které byly zaměřeny na zajímavá témata. Každý měsíc byl věnován jinému tématu a na programu byly připraveny, hry, tvoření či zábavné soutěže.

Foto článek 2V měsíci říjen jsme se zaměřili na téma: „Já, jako součást party“. Uživatelé se mohli naučit toleranci vůči ostatním díky hrám a informacím z preventivní besedy. Zároveň se tento měsíc mohli zúčastnit turnaje ve stolním fotbálku, který je velmi baví. Na koci měsíce jsme také uspořádali „dýňobraní“ a oslavili Halloween, kde se uživatelé vyřádili a mohli si na obličej namalovat strašidelné masky.

Celý listopad jsme věnovali tématu: „Rasis(h)nus“. Připravili jsme preventivní besedu, aby se uživatelé dozvěděli co nejvíce informací na toto téma a mohli tak předcházet případným konfliktům ve společnosti, díky nedostatečné informovanosti o rasismu. Také jsme nachystali soutěž: „O největšího siláka Zrnka“. Uživatelé zde mohli porovnat své fyzické síly a vítěz si odnesl náležitou odměnu. Zahráli jsme i výchovnou hru na téma měsíce, kde si uživatelé mohli vyzkoušet, jaké to je být odmítán společností, například z důvodu jiné barvy pleti. Jelikož na nás v  tomto měsíci dýchl advent, vyrobili jsme adventní věnec a naladili se tak na předvánoční čas.

Foto článek 3Prosincový měsíc byl opět velmi zajímavým měsícem, kde nás doprovázelo téma: „Tradice a zvyky společnosti“. Tradiční preventivní beseda rozhodně nechyběla. S uživateli jsme se pobavili o tom, kdo jaké doma dodržuje tradice, a to nejen přes Vánoční svátky. Klubovnu jsme si vyzdobili jak Mikulášským tvořením, tak Vánočním stromečkem. Uspořádali jsme turnaj v kartách, který měl velkou účast. Také jsme společnými silami připravovali cukroví a rozvoněli tak celou klubovnu. Konec roku jsme oslavili „Vánoční crazy párty“, uživatelé si mohli pochutnat na pizze a odnesli si symbolické dárečky, které našli pod stromečkem. Nový rok odstartujeme velkými změnami v našich prostorech, na které se všichni můžou těšit. O zábavu tedy bude i nadále postaráno po celý rok 2019.

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko,

Bc. Magdaléna Juráňová, vedoucí a sociální pracovnice, Charita Vsetín