Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Plnou parou vpřed v roce 2018 se ZRNKEM

Plnou parou vpřed v roce 2018 se ZRNKEM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zrnko ve Vsetíně v počátečních měsících roku 2018 uspořádalo několik atraktivních volnočasových aktivit pro své uživatele. S uživateli jsme v průběhu těchto měsíců vařili, pořádali soutěže a preventivní besedy. Prošli jsme si zajímavými akcemi. Jedna z nich byla účast na Protidrogovém vlaku ve Vsetíně. Více informací se dozvíte v následujícím článku.

Měsíc leden byl orientovaný na téma ,,Jsi vidět?“ Na toto téma proběhla preventivní beseda.  Uspořádali jsme spoustu her a zábavy na dané téma. Tento měsíc jsme uskutečnili pro uživatele turnaj v ping pongu. Dále jsme s nimi vyzkoušeli nové hry, jako jsou challenge se zábavnými fazolkami plné pestrých chutí.  Také jsme pro uživatele uspořádali hru s názvem „V jiné kůži“, kdy se uživatelé měli vcítit do svého kamaráda a předvést jeho chování. Byla to velice kreativní a zajímavá hra.

V měsíci únoru nás provázelo téma „Domácí násilí“. Uspořádali jsme tradiční besedu, na které jsme rozebírali druhy domácího násilí, typy a také ochranu před domácím násilím. Jelikož je to měsíc lásky, tak jsme zorganizovali valentýnské pečení. Pustili jsme se s uživateli do vyrábění valentýnských přáníček. Proběhla soutěž v malbě/kresbě. Také proběhl  ,,Debaťák“, na kterém mohou jak pracovníci, tak i uživatelé říct své podněty a připomínky k provozu zařízení, aby byli spokojení všichni.

              foto - NZDM Zrnko 2018 1foto - NZDM Zrnko 2018 2foto - NZDM Zrnko 2018 4

Březnový měsíc jsme zaměřili na dost aktuální téma dnešní doby - Kyberšikana. Na Kyberšikanu jsme se více konkretizovali na obvyklé besedě. Pro uživatele jsme si připravili luštění křížovek. S příchodem jara jsme zahájili jarní tvoření. Zorganizovali jsme taneční soutěž, do které se uživatelé angažovali s velkým nadšením. Také jsme s uživateli připravili vajíčkovou pomazánku, která všem chutnala. Na konci měsíce jsme uspořádali filmový maraton. Uživatelé se na konkrétních filmech domluvili na klientské poradě – Debaťáku. Zúčastnili jsme se akce - Protidrogový vlak, který přijel k nám, na Vsetín. Na protidrogovém vlaku si uživatelé mohli vyslechnout příběh dle skutečné události o drogové závislosti. Vyzkoušeli si scénku výslechu, mohli se posadit do vězeňské cely a podobně. Dále se dozvěděli více informací o drogách a o jejich důsledcích. Průvodce protidrogového vlaku jim vysvětlil pojmy, co je to narkoman a jaké máme legální a nelegální drogy.

Dále pro naše uživatele připravujeme dubnové pěstitelské odpoledne, kde si sami uživatelé mohou vyzkoušet být zahradníky. Do programu zahrneme také vaření dle romské kuchyně, kde si uvaříme něco dobrého na zub. S uživateli se budeme věnovat zdravému životnímu stylu. Ke konci měsíce nás čeká velkolepý fotbalový turnaj ve Zlíně.

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko,

Tereza Podešvová DiS, sociální pracovnice, Charita Vsetín