Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Letní dobrodružství v NZDM Zrnko

Letní dobrodružství v NZDM Zrnko

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zrnko ve Vsetíně si pro své uživatele připravilo během letních měsíců mnoho zajímavých a poutavých volnočasových aktivit. Každý měsíc jsme se věnovali konkrétnímu preventivnímu tématu, od kterého se následně odvíjel program, který zahrnoval besedu a spoustu zábavných her a soutěží. Uživatelé se zapojili do sportovních, hudebních i výtvarných činností.

foto článek 2V červenci nás provázelo téma: „První pomoc!“. V rámci besedy jsme uživatele informovali o zásadách první pomoci, následovala diskuze, do které se všichni aktivně zapojili. Připravili jsme spoustu zajímavých her a aktivit. Zorganizovali jsme „Hledání pokladu“, které probíhalo venku. Cílem bylo dostat se pomocí různých úkolů k pokladu. V rámci preventivního tématu jsme připravili také hru s názvem „Hrajeme si na záchranáře“, která uživatele velice bavila, zkoušeli si jak pečovat o jedince s různým druhem zranění.

V měsíci srpnu jsme se věnovali tématu „Třídění odpadu“. Připravili jsme několik aktivit zaměřující se na toto preventivní téma. Věnovali jsme se hrám a diskutovali o tom jak správně odpad třídit a proč. Uživatelé se aktivně zapojili do diskuze, řešili jsme, jak třídíme odpad každý z nás. Věnovali jsme se i tvoření, např. s víček a dalších materiálů. Jelikož bylo letošní léto nadprůměrně teplé, rozhodli jsme se v těchto teplých dnech schladit „Letním osvěžením“. Připravovali jsme svěží nápoje, na kterých si všichni pochutnali.

foto článek 7Měsíc září jsme odstartovali preventivním tématem: „Závislosti“. Uživatele toto téma velice zajímalo, mluvili o svých zkušenostech s návykovými látkami. Následující aktivity se nesly v duchu preventivního tématu měsíce. Proběhla soutěž ve zpěvu a hře na hudební nástroj, kdy měli uživatelé příležitost předvést svůj talent a získat zajímavé ceny. Uživatelé si také vyzkoušeli sprejovat graffiti. Neopomenuli jsme ani podzimní tvoření, abychom si v klubovně NZDM Zrnko vytvořili příjemnou podzimní atmosféru. V tomto měsíci také proběhl Den otevřených dveří v Zrnku. Návštěvníci si mohli zahrát jakékoliv hry, odzkoušet ping pong nebo stolní fotbal. Seznámit se s principy služby, s vybavením a prostory. Účast byla hojná. Na následující měsíce připravujeme návštěvu Městských lázní ve Vsetíně. Dále připravujeme návštěvu kontaktního centra, jelikož uživatelé projevili velký zájem dozvědět se více informací na téma drogové závislosti. Proběhne soutěž O největšího siláka Zrnka a mnoho dalších soutěží, her a zábavy. A protože se blíží zimní období, pomalinku se naladíme na Vánoční čas.

 

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko,
Bc. Beáta Čablíková, sociální pracovnice, Charita Vsetín