Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Jarní aktivity v Zrnku

Jarní aktivity v Zrnku

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zrnko ve Vsetíně si v jarních měsících uspořádalo několik lákavých volnočasových aktivit pro své mladší i starší uživatele. V období jara jsme společně s uživateli pěstovali jarní kvítí, pořádali zábavné hry a soutěže, samozřejmě nemůžeme opomenout preventivní besedy, které nás doprovázely každý měsíc. Podrobnější informace se dozvíte v aktuálním článku.

Foto článek 1 (1)V dubnovém měsíci jsme se zaměřili na téma s názvem „Zdravý životní styl“. Uskutečnili jsme preventivní besedu, na které jsme si vysvětlili pravidelné stravování a také pojmy, které jsou spojeny se zdravým životním stylem. Společně s uživateli jsme se pustili do vaření halušek, které uživatelům moc chutnaly. Jednoho jarního odpoledne jsme se věnovali pěstitelským pracím, kde si uživatelé mohli vyzkoušet zasadit různé druhy jarních květin. Dále jsme společným silami vytvořili potravinou pyramidu, kterou si uživatelé následně vystavili v klubovně. 

Měsíc květen jsme odstartovali preventivním tématem: ,,Sex, vztahy a partnerství“. Květnový měsíc je měsíc stavění májek, tudíž jsme si Májku postavili i u nás v NZDM. V tomto měsíci jsme se věnovali tvoření přáníček pro naše maminky, které slaví svátek. Na dané téma měsíce jsme uspořádali vědomostní kvíz. Ke konci měsíce jsme s našimi uživateli zorganizovali opékání špekáčků, které se nám velmi vydařilo. S uživateli jsme strávili příjemné odpoledne na kopci, kde jsme si každý špekáček opekli. Všem nám moc chutnalo. Na konci májového měsíce jsme společně skáceli májku.

Foto článek 2 (1)Měsíc červen byl orientovaný na téma: ,,Máš právo říct Ne!“ Beseda na toto téma byla, jak se naučit být asertivní a naučit se říct slušně co nechci a co se mi nelíbí. V červnu jsme pro naše uživatele uspořádali Dětský den. S uživateli jsme jejich svátek oslavili sladkou italskou zmrzlinou, děti byly nadšené a na zmrzlině si s chutí pochutnaly. Pustili jsme se také do barevného tvoření, kde jsme tvořili s barvičkami na sklo. Jelikož se blíží prázdniny, oslavili jsme konec školního roku pizzou, kterou uživatelé dostali za úspěšné dokončení ročníku.

Na letní měsíce připravujeme koupání v aquaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dále bude na programu hledání pokladu, kreativní malba na zeď. Uživatelé si mohou vyzkoušet hru na záchranáře a mnoho dalších zajímavých aktivit, které nás v létě budou čekat.

Za tým Nízkoprahového zařízení Zrnko, Tereza Podešvová DiS, sociální pracovnice, Charita Vsetín