Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

Zahradní jarmark Charity Vsetín

1.6.2019 v zahradě Charity Vsetín

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

POSTNÍ ALMUŽNA

POSTNÍ ALMUŽNA

Chceme se s Vámi podělit o radostnou skutečnost, kterou přinesl výsledek letošní Postní almužny, který činil za vsetínskou Charitu (zahrnuje farnosti Vsetín, Valašská Polanka, Hošťálková, Lidečko a Francova Lhota + příslušné filiálky) 110 507,- Kč. Za Vaši štědrost Vám patří upřímný dík a Pán Bůh zaplať!

PA 2018 020PA 2018 023PA 2018 024
Rovněž by nemělo zůstat utajeno, jakým způsobem byly použity finanční prostředky vybrané v loňském roce. Částka zhruba ve výši 100 000,- Kč byla rozdělena na příspěvky pro přímou podporu rodin s více dětmi, osamělých matek s dětmi, rodin i jednotlivců v těžkých životních situacích. Jednalo se zejména o příspěvky na letní tábory pro děti, na psychoterapeutické konzultace pro mladistvou osobu po náhlém úmrtí jednoho z rodičů, nákup školních potřeb, potravin, dioptrických brýlí, pračky, vysavače, hygienických a dalších nezbytných potřeb.

Příspěvek ve výši 20 000,- Kč byl poskytnut rodině na úhradu škody po požáru rodinného domu v Ratiboři.

Nesmírně nás těší, že Vámi ušetřené a věnované peníze mohly našim prostřednictvím pomoci těm nejvíce potřebným. O využití prostředků z letošní Postní almužny Vás budeme opět informovat.

Marta Koňaříková, pastorační asistentka
Charita Vsetín