Nabídka našich služeb

Vyberte si z naší nabídky služeb

HLEDÁME

DOBROVOLNÍKY

 
 
klikni ZDE a získáš více informací

Postní almužna 2019 v Charitě Vsetín

Postní almužna 2019 v Charitě Vsetín

Díky štědrosti lidí, kteří v postní době nemysleli jen na sebe a dokázali si něco odříct, se letos ve farnostech v územní působnosti Charity Vsetín podařilo vybrat částku 108 901 Kč. Prostředky získané z této almužny využijeme i letos ve prospěch těch nejpotřebnějších v našem okolí (rodiny a matky s dětmi, jednotlivci a osoby se zdravotním postižením a ti, kteří se ocitli v těžké životní situaci).

Postní almužna je pastorační aktivitou úzce spojenou s postní dobou a k ní neodmyslitelně patřící almužnou (dobrým skutkem). Od Popeleční středy nebo 1. neděle postní si lidé přinesou z kostelů papírové schránky - postní pokladničky, do kterých vkládají finanční příspěvky, které ušetřili tím, že se něčeho oblíbeného vzdali (jídlo, káva, zábava). Schránky se odevzdávají v kostele při mši svaté na Květnou neděli. Vybrané prostředky jsou pak prostřednictvím Charity použity na sociální výpomoc lidem v těžkých životních situacích.

V roce 2018 činil výtěžek ve farnostech v územním obvodu Charity Vsetín 110 507 Kč. Z toho jsme pomohli mnoha rodinám s dětmi i jednotlivcům překlenout jejich nepříznivou životní situaci celkovou částkou ve výši 98 590 Kč (nákup potravin, léků, hygienických potřeb, příspěvky na letní tábory pro děti) a osobám se zdravotním postižením jsme přispěli částkou 11 917 Kč na dopravu k lékaři a na zdravotní pomůcky, které pojišťovna plně nehradí.

Děkujeme všem, kteří nám svou štědrostí umožnili uskutečnit záměry pomoci dobré věci!